X

Governors’ Meeting 2023 – dwie nagrody Best Practice Award

W dniach 21 – 22 października odbył się europejski Governors’ Meeting (GM)w Bratysławie. Polskie Soroptymistki były licznie reprezentowane i bardzo aktywne. Ten GM był dla na s wyjątkowy. Emocji było mnóstwo.

Zaangażowanie Polek zostało docenione i zdobyłyśmy:

1) 2 nagrody Best Practice Award.

Pierwszy Klub we Wrocławiu walczył również o nagrodę 1000 EUR i uplasował się ex aequo na pierwszym miejscu z czterema innymi Klubami. Wybór był tak trudny, że Komisja postanowiła publicznie wylosować Klub, który otrzymał nagrodę

2) Nadto Klub Gdynia otrzymał finansowanie w ramach Action Fund,

3) Anna Wszelaczyńska (Immediate Past President SIE) została wybrana na stanowisko Reprezentantki SIE do OSCE.

Nasza Prezydentka UKP przesłała w specjalnej wiadomości gratulacje i podziękowania:

  1. Best Practice Award dla Unii Polskiej

1) Dla Zarządu kadencji 2020-2022 z Kariną Mostowik na czele, Zarządu kadencji 2023-2024 ze mną na czele, dla Komisji Statutowej z Ewą Oleszczuk na czele za zorganizowanie całego procesu: od zbiórki środków po procedurę wydatkowania ich przez Kluby; za prowadzenie projektów wsparciowych na poziomie Unii; za przygotowanie niezliczonych raportów dla Federacji, umów, raportów wewnętrznych i miliona innych czynności, których wymagał ten projekt. Szczególne podziękowania dla Krysi Domagały, Skarbniczki, która przerzuciła tony faktur, umów szczegółowo rozliczając każdy projekt.

Dla mnie ta nagroda jest szczególnie ważna bo od początku byłam osobiście zaangażowana w projekt. Nie mogę nie wspomnieć mojego męża Arka, który wytrwale pomagał mi w cotygodniowych dostawach żywności do sklepu Spółdzielczego w Gdyni (projekt Unijny).

Kochane, GRATULACJE dla Nas!

2) Dla Wszystkich Polskich Klubów za aktywne wykorzystanie środków w ramach Project Matchingu i zrealizowanie wielu wspaniałych i wartościowych projektów, które wsparły kobiet i dzieci z Ukrainy. Bez Waszego udziału Project Matching nie miałby sensu. Drogie Prezydentki z kadencji 2020-2022, Drogie Prezydentki z kadencji 2023-2024, Drogie Członkinie – GRATULACJE! Ta nagroda to nasz wspólny sukces!

3) Dla wszystkich Sióstr z Europy i ze świata, które nam zaufały i wpłacały środki na projekty na rzecz Ukrainy! I nadal to robią!

  1. Best Practice Award dla Pierwszego Klubu we Wrocławiu

Dla Pierwszego Klubu we Wrocławiu, a w szczególności dla inicjatorek projektu Ireny Konstatynowicz Głowaty – Prezydentki 2023-2024 oraz Ewy Aplas – Prezydentki 2020-2022. Przemocometr to świetny, użyteczny projekt, pierwszy w mojej ocenie o tak międzynarodowym zasięgu. Już teraz spływa wiele próśb z całej Federacji o możliwość implementacji Przemocometru w różnych krajach!

To olbrzymi sukces! Ireno, Ewo, Kochane Soro z Pierwszego Klubu we Wrocławiu – GRATULACJE!

  1. ACTION FUND dla Klubu Gdynia

Jakaż to radość gratulować własnemu Klubowi.

Kochana Magdo Szkarłat-Meszczyńska nasza Prezydentko, Drogi Zarządzie, Drogie Dziewczyny – moje Klubowe Siostry, gratuluję nam tego wspaniałego sukcesu i grantu w kwocie 6900 EUR na projekt mający na celu zbudowanie niezależności finansowej kilku wybranych kobiet. Będzie dużo roboty ale i satysfakcji.

AND FINALLY, THE LAST BUT NOT LEAST

Aniu Wszelaczyńska, nasza Immediate Past President SIE, serdecznie gratulujemy Tobie objęcia nowego stanowiska, Reprezentantki SIE przy OBWE (Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie) w Warszawie. To dla naszej Organizacji oraz dla naszej Unii bardzo ważne, że mamy Reprezentantkę również w Warszawie. GRATULACJE Aniu!

Na GM również:

  1. Wybrałyśmy nowy Zarząd na okres 2024-2025. Na czele Zarządu stanie Hafdís Karlsdóttir, aktualna Prezydentka Elektka.
  2. Wybrałyśmy Prezydentkę na lata 2026-2027. Została nią Sabine Reimann, Niemka.
  3. Ustaliłyśmy, że mamy dowolność jeśli chodzi o logo. Możemy używać starego i nowego. Być może wypracujemy inne rozwiązanie.