X

Soroptimist International I Klub we Wrocławiu

Wrocławski Klub działa od roku 2013 roku. Nasze członkinie to zaangażowane społecznie kobiety z misją niesienia dobrych zmian i rozwiązywania problemów kobiet w naszym środowisku. Działamy zgodnie z hasłem: Myślimy globalnie, działamy lokalnie.

Na swoim koncie mamy już szereg akcji na rzecz propagowania idei Soroptimist: coroczny Charytatywny Turniej Tenisowy, Pomoc dla Nepalu, wsparcie finansowe studentki z Nepalu na wydziale weterynarii na UP we Wrocławiu, wsparcie finansowe dla ośrodka w Jaszkotlu, pomoc dla kobiet stawiających czoło chorobom nowotworowym oraz inne akcje charytatywne.

Co roku organizujemy Bal Charytatywny, z którego środki przeznaczone są na utworzony przez nas Fundusz Grantowy, który wspiera kobiety w nauce, kobiety w sztuce oraz programy wyrównywania szans. Finansujemy ciekawe projekty o szerokim spektrum działania, jak również mające na celu podniesienie kwalifikacji kobiet i dziewczyn na obecnym rynku pracy uwzględniając potrzeby kobiet w każdym wieku.

Pomagamy również młodzieży, która potrzebuje bodźca do „lepszego startu” w przyszłość. Nie tylko kierujemy ją na szkolenia typowo zawodowe, ale i rozwijające miękkie umiejętności, tak często omijane w standardowym systemie nauki.

Zobacz nasze zrealizowane projekty