X

Pomaluj świat na pomarańczowo

Symbolem kampanii Orange the World jest kolor pomarańczowy – barwa symbolizująca lepszą przyszłość bez przemocy.

POMARAŃCZOWA KAMPANIA ŚWIATAOWA „UNESCO / ONZ / UNWOMEN mówią NIE przemocy wobec kobiet” W swoim przemówieniu wygłoszonym na spotkaniu z oświetleniem przedstawicielka ONZ ds. kobiet w Wietnamie, Elisa Fernandez Saenz, powiedziała : „Pomarańczowy reprezentuje blask, innowacyjność i nadzieję dla kobiet i dzieci, które przeżyły przemoc. Poprzez to działanie zachęcamy do udziału wszystkich obywateli, zwłaszcza mężczyzn, aby niezależnie od tego, czy przebywają w domu, w szkole, w pracy czy w miejscach publicznych, kobiety i dzieci były bezpieczne i szanowane”.
https://www.unwomen.org/en/news/stories/2020/12/news-orange-the-worldhttps://en.unesco.org/commemorations/eliminationofviolenceagainstwomenday/orangetheworld

W tym roku Soroptimistki będą szeroko promować kolor pomarańczowy podczas 16 dni kampanii Wrocław Przeciw Przemocy. Można będzie śledzić nasze działania w mediach, gdzie będziemy zachęcały do upowszechniania noszenia ubrań w kolorze pomarańczowym podczas trwania kampanii i dzielenia się stylizacjami na Social Mediach.
Kolor pomarańczowy będzie widoczny również w przestrzeni publicznej – będziemy zdobić drzewa oraz witryny w pomarańczowe dekory. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.