Projekty zrealizowane
ZREALIZOWANE PROGRAMY i PRZEPROWADZONE DZIAŁANIA
Projekty zrealizowane w roku 2024
- Projekt Karesansui (z jap. Suchy krajobraz) – Zofia Safinowska – to kolekcja licencjacka, inspirowana japońskimi ogrodami – ich estetyką, historią, ale także wpływem na nasze odczucia fizyczne i psychiczne. W swojej kolekcji, jak i podsumowującym ją filmie fashion, Zosia opowie o błogim uczuciu spokoju, którego możemy się sami nauczyć i którego tak bardzo potrzebujemy w zabieganym, XXI. wieku. Kolekcja dyplomowa składa się z 6 pełnych sylwetek. Celem projektu jest stworzenie filmu fashion, który poza materiałem promującym moją twórczość projektową, będzie również filmem edukacyjnym.
- Klasyka fortepianowa na skrzypcach – Sara Dragan – celem projektu jest nagranie przez Sarę płyty, która obejmuje jej ukochane utwory napisane przez kompozytorów, którzy byli przede wszystkim pianistami i nie napisali oryginalnej muzyki na skrzypce. Na płycie pojawią się też premiery najważniejszych utworów wykonywanych i napisanych dla artystek – kobiet. Te prawykonania nie tylko promują równość w branży, która wciąż jest szokująco mizoginistyczna i seksistowska, ale także dają swego rodzaju zamknięcie przeszłych niesprawiedliwości, z którymi borykały się artystki w XIX wieku, kiedy te utwory miały swoją premierę. Będzie to historyczne osiągnięcie fonograficzne popularnych utworów koncertowych, które są oczywiście idiomatyczne dla skrzypiec, i z pewnością zainspiruje innych do do zrobienia tego samego.Transkrypcja na skrzypce muzyki Chopina, Liszta i Rachmaninowa przyczyni się do stworzenia nowego materiału dydaktycznego dla uczniów/przyszłych solistów.
- Opowiem Ci żart – podcast o dorosłości, której nikt nie zapraszał – Viktoria Kołtowska – Celem projektu jest znormalizowanie rozmów o problemach i dyskomforcie młodych ludzi, których mogą doświadczać na etapie wczesnej dorosłości. Projekt będzie realizowany w formie podcastu składającego się z 24 odcinków. Tematy odcinków będą różne: od pierwszego wynajmu mieszkania, aż do nierealnych oczekiwań z zewnątrz, które są narzucane młodzieży. Młode kobiety zobaczą dzięki projektowi, że o problemach warto rozmawiać i definiować je, a w podcaście odnajdą wsparcie i poczucie siostrzeństwa. Podcast będzie nosił nazwę “Opowiem Ci żart”, ponieważ bardzo często jako ludzie sami trywializujemy i nadajemy błahości sprawom, które przecież nie są dla nas mało ważne. Oswajamy się w ten sposób ze wszystkim, co sprawia nam trudność.
- Muzyka jest kobietą – odzyskanie utraconego obszaru sztuki – Natalia Szczypuła – w ramach projektu Natalia zamierza stworzyć po jednym utworze z artystkami, których twórczość ją poruszyła. Wśród nich są Monika Wydrzyńska, Agata Gołemberska i Agata Solecka-Zimmer. Piosenki ukazałaby się na Spotify i innych serwisach streamingowych w postaci EPki (album z mniejszą liczbą utworów, „mini” wersja płyty) o tytule „Muzyka jest kobietą”. Byłyby to utwory wyłamujące się z ograniczających współczesną muzykę ram zatrważającej prostoty, łączące w sobie „radiową” lekkość, ale i wartościowe przesłanie. Piosenki, obok których rynek muzyczny nie będzie mógł przejść obojętnie, które, być może, zapoczątkują tak potrzebne nam zmiany, które uświadomią ludziom, że kobiety doskonale radzą sobie w branży producenckiej i nie może ona być dłużej zdominowana tylko i wyłącznie przez mężczyzn oraz że artystki niezależne mają wiele do powiedzenia.
Projekty zrealizowane w roku 2023
- Promocja działalności kompozytorskiej poprzez stronę internetową oraz przygotowanie na nią materiałów – Paulina Derska – projekt zakłada wzmocnienie pozycji zawodowej Pauliny na rynku poprzez promocję autorskiej działalności kompozytorskiej w Internecie w formie schludnego e-portfolio, co jest kwestią kluczową w procesie pozyskiwania dalszych kontraktów zawodowych i świadczy o profesjonalizmie. Projekt zakłada nagranie, mix i całościowe przygotowanie do wydania utworów napisanych wcześniej na potrzeby spektakli teatralnych.
- Projekt edukacyjny dla kobiet i dziewcząt – Michalina Walusiak – projekt podnoszący kwalifikacje zawodowe 14 kobiet i dziewcząt w zakresie projektowania graficznego i tworzenia komunikacji wizualnej w najbardziej popularnym pakiecie, czyli Adobe (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign). Jednym z głównych założeń projektu jest tworzenie rzeczywistych projektów mających potencjał wdrożeniowy i zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia komunikacji wizualnej, a co za tym idzie – tworzenie bezpośrednich okazji do zatrudnienia uczestniczek lub zbudowania wartościowego portfolio.
- Kobiece Marzenia – Magdalena Sawicka – projekt jest dedykowany dla kobiet w bardzo różnym wieku, z różnych grup społecznych, środowisk, które czują się zmęczone codziennością, wykluczone, a pochodzą z okolic Wałbrzycha, gdzie brakuje miejsc, w których kobiety mogą się spotkać i współdziałać. Poprzez projekt: – wzmacniamy kobiety oraz ich pozycję – budujemy społeczność kobiecą – budujemy pozytywny wizerunek kobiet – tworzymy ciekawą kobiecą społeczność – przeciwdziałamy wykluczeniu. Relacje będą budowane poprzez organizację wspólnych spotkań i działań, mi.in w palmiarni przy pracy wśród roślin.
- Wyrównywanie szans rozwoju muzycznego dla dzieci z mniejszych miejscowości – Judyta Cenkier – młodziutka pasjonatka trąbki – projekt edukacyjny dotyczący współfinansowania korepetycji w zakresie kształcenie słuchu dla 14 -letniej Judyty oraz zakup profesjonalnego instrumentu muzycznego trąbki, która to inwestycja pomoże Julicie przygotować się do egzaminu do OSM II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.
- Treningi Biofeedback dla dzieci i dorosłych- Anna Krystian – Ania Pracuje jako pedagog specjalny z dziećmi z różnymi zaburzeniami,depresjami, deficytami oraz orzeczeniami poradni psychologiczno – pedagogicznych. Głównym celem Ani jest niesienie pomocy poprzez regularne treningi, pobudzanie kreatywności, niwelowanie stresu, lęków czy poprawę funkcjonowania w życiu codziennym i utrzymywanie sprawności umysłowej w wieku dojrzałym. Na co dzień Ania ma okazję przyglądać się zmianą, które zachodzą w zachowaniu uczniów dzięki systematycznym treningom EEG Biofeedback oraz HEG Biofee-dback. Dotychczas Ania pracowała na wypożyczonym sprzęcie. Projekt zakłada pokrycie zakupu sprzętu Verim Bio-feedback oraz poprawę warunków pracy z dziećmi i dorosłymi zamieszkującymi okolice Brzegu Dolnego.
- Zakup urządzenia Verim wraz ze szkoleniem – Anna Jakubik – Celem projektu jest wyposażenie rodzinnego domu dziecka w urządzenie Verim Biofeedback oraz pokrycie kosztów szkolenia użytkowania tego urządzenia. Zastosowanie urządzenia w terapii dzieci pozwoli na zniwelowanie, a nawet wyeliminowanie długoletnich zaniedbań oraz uzbroi dzieci w przebywającej w domu dziecka w umiejętności radzenia sobie ze stresem. Dzięki terapii biofeedback dzieci mają szansę na poprawę wyników w nauce, na ograniczenie zachowań agresywnych oraz dostaną impuls do dalszego pozytywnego rozwoju.
- Move mi wolność – Malwina Aleksander – to projekt mający na celu odzyskania równowagi między umysłem i ciałem, skierowany do wszystkich od 16 roku życia z całej Polski, którzy chcą się ruszać, ale nie wiedzą jak zacząć. Jest to warsztat ludzi, którzy pragną nawiązać większy kontakt ze swoim ciałem i umysłem, którzy chcą zrozumieć sygnały jakie wysyła nam nasze ciało i jak to mocno wpływa na nasz umysł. Projekt zakłada zorganizowanie warsztatów ruchowo-mentalnych z zakresu body language, ruchu intuicyjnego (GAGA), medytacji dla osób, które mają za sobą trudne przejścia mierzą się z emocjami, którym ciężko siebie zaakceptować.
- Szkolenie z Terapii Integracji Sensorycznej I i II stopnia – Małgorzata Miśkiewicz– to projekt mający na celu podniesienie kwalifikacji oraz wzmocnienie pozycji zawodowej Małgosi na rynku pracy. Dzięki szkoleniu I i II stopnia z Integracji Sensorycznej Małgosia zdobędzie umiejętności prowadzenia diagnozy i terapii integracji sensorycznej. Pozwoli to na prowadzenie ćwiczeń, które mają nauczyć mózg właściwego reagowania na bodźce zewnętrzne. Metoda przeznaczona jest głównie dla dzieci z trudnościami w uczeniu się (trudności wynikające z dysleksji, dysortografii itp.), dzieci autystycznych, z mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa, nadpobudliwych psychoruchowo, niesłyszących, niewidomych. Dzieci będą mogły wykonywać ćwiczenia i zabawy ruchowe, które poprawiają jakość odbierania, przesyłania i organizowania bodźców, czyli ogólnie jakość funkcjonowania systemów sensorycznych. Ukończenie kursu „Integracja sensoryczna” umożliwi Małgosi pracę w charakterze terapeuty integracji sensorycznej min. w ramach własnej działalności, wykorzystam metody w aktualnej pracy pedagogicznej, będę mogła używać elementów tej metody w trakcie prowadzenia zajęć.
- Szlif- Małgorzata Mitka – Projekt ma na celu poszerzenie kwalifikacji Małgosi w technikach obróbki szkła na zimno. Projekt będzie realizowany w Czechach i podczas 10 dni szkolenia wykfalifikowany szlifierz przekaże wiedzę na temat warsztatu szlifierskiego pionowego. W dzisiejszych czasach coraz mniej osób zajmuje się starymi technikami zdobienia szkła jak i techniczną znajomością maszyn. Po uzyskaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej Małgosia planuje wprowadzić w swojej pracowni zajęcia dla osób, które będą chciały poszerzyć wiedzę na temat szlifowanego szkła i wspólnie poszerzać rzemiosło szklarskie
- Popularyzacja artystycznej działalności kobiet „Kobieta sztuk- mistrzyni” – Katarzyna Śmigielska – Wystawa dzieł sześciu artystek wrocławskich – osób mało znanych w środowisku wraz z wystawą we własnej Galerii nr 22- witrynie mieszczącej się w dawnej budce telefonicznej na pl. Solnym we Wrocławiu. Każda artystka dostanie możliwość pokazania w Galerii nr 22 jednej pracy. Ponadto projekt obejmuje budowę strony internetowej galerii, która będzie prezentowała artystki i ich dzieła.
Projekty zrealizowane w roku 2022
- Fundacja Babie Lato – projekt “Żyj świadomie” to spotkanie, które ma stać się początkiem cyklicznych wydarzeń mających na celu podniesienie świadomości w kwestiach ekologii, zrównoważonego rozwoju i konieczności zmian nawyków w codziennym życiu. Spotkanie będzie miało formę prelekcji osób, którym idea walki z kryzysem klimatycznym przyświeca na co dzień. Grupą docelową tego spotkania są kobiety, które są głównymi decydentkami zakupowymi i zarządzają gospodarstwem domowym.
- Dominika Wierzbicka – celem projektuwolONtario jest szerzenie idei wolontariatu na jak największą skalę poprzez utworzenie platformy internetowej, która połączy wolontariuszy z wrocławskimi fundacjami. Projekt skierowany jest do wszystkich organizacji, które korzystają z pomocy wolontariuszy, a z drugiej strony do osób, które chciałyby działać w ramach odpowiedniego dla siebie wolontariatu.
- Magdalena Odziemek – Badania naukowe dotyczące architektury mieszkaniowej we Wrocławiu w latach 2000-2020 – praca doktorska poddająca analizie architekturę mieszkaniową we Wrocławiu – jednym z najszybciej rozwijających się miast w kraju. Ich wyniki będą odzwierciedlać tendencje i sytuację w Polsce, ponieważ wybrane do badań osiedla są realizacjami 10 największych firm deweloperskich. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na udział w konferencji oraz na publikację wniosków z badań w postaci artykułu. Udział w przedsięwzięciach pozwoli doktorantce na zdobycie ważnych dla naukowców punktów MNiSW, co pozwoli na budowanie dalszej kariery naukowej.
- Laura Gronek – to drugi grant przyznany zdolnej beneficjentce na kontynuację nauki w prestiżowym Millennium Performing Arts College w Londynie. Pomoc umożliwi Laurze zdobycie wykształcenia w zawodzie i spełnienie marzenia o pracy w teatrze muzycznym. Cały cykl studiów obejmuje naukę śpiewu (emisja głosu, techniki wokalne, praca nad piosenką), tańca (balet, step, jazz, taniec nowoczesny, fitness), aktorstwa (praca z tekstem, świadomość postaci, dykcja, akcent), kształcenie słuchu oraz technikę przesłuchań. Wszystkie te zajęcia składają się na profesjonalne przygotowanie do wejścia w przemysł artystyczny.
- Stowarzyszenie Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne – Solowy debiut fonograficzny Magdaleny Zawartko – Satjagraha – co oznacza „uchwycenie prawdy” , odnosi się do teorii Gandhiego, ale przede wszystkim do prawdy jaka w świecie konsumpcjonizmu i chaosu daje nam muzyka. Na płycie usłyszymy jazzowe interpretacje utworów przedstawiających synkretyzm religii i kultur, jak również autorskie kompozycje artystki.
- Malwina Aleksander – projekt Move mi Wolność – Formacja ‚MOVE do mnie’ została stworzona z potrzeby miejsca, w których uczestnicy będą się rozwijać mentalnie i ruchowo. Poprzez ruch i taniec, chcemy zajrzeć w głąb siebie i pokazać sztukę płynącą prosto z umysłu i serca. Oprócz treningu technicznego tańca jazzowego, uczestnicy mają szansę pracować nad emocjami w ciele, co stało się niezwykle ważne po zamknięciu dzieci i młodzieży w domach w związku z pandemią. Finansowanie zostanie przeznaczone na 3 – dniowy wyjazd do miejsca, w którym będą odbywać się warsztaty „WOLNOŚĆ”.
Projekty zrealizowane w roku 2020
SIE SCHOLARSHIP
- Marta Andrzejewska – w roku 2019 Federacja Europejska Soroptimist International na wniosek naszego klubu przyznała Marcie Andrzejewskiej stypendium (SIE Scholarship) w wysokości 7 000 Eur na sfinansowanie specjalistycznych kursów z zakresu inżynierii pożarowej, modelowania komputerowego konstrukcji i konstrukcji energooszczędnych. Marta ukończyła na Politechnice Wrocławskiej inżynierię lądową oraz architekturą na Politechnice Poznańskiej. Marzeniem Marty jest, aby jako pierwsza kobieta w Polsce mogła wykorzystywać równocześnie kwalifikacje architekta, inżyniera budownictwa oraz specjalisty ds. ochrony przeciwpożarowej w celu ochrony społeczeństwa przez tzw. syndromem chorego budynku i marnowaniem energii. Marta chciałaby pomóc ludziom poczuć się bezpiecznie w swoich domach.
http://www.soroptimisteurope.org/sie-scholarship-grants-2018-2019-copy/
- Fundacja ZOBACZ MNIE – „Alicja w Krainie Zmysłów” – to ścieżka i ogród sensoryczny dla niewidomych i słabowidzących dzieci z Dolnego Śląska. Projekt zapewnia edukację i rozwój dzieci niepełnosprawnych poprzez naukę poruszania się po różnorodnie ukształtowanym terenie, rozwój wyobraźni i kreatywności, integrację wszystkich zmysłów, poznawanie świata poprzez maksymalne nasilenie bodźców odpowiadających poszczególnym zmysłom. Ogród sensoryczny będzie doskonałym miejscem do organizacji zajęć art-terapii oraz gry na instrumentach. Ogród, w którym zostanie posadzonych 1662 sztuk różnych gatunków roślin, będzie kształtował lokalne środowisko i na pewno przysłuży się do polepszenia warunków zdrowotnych.
- Karolina Łachmacka – nakręcenie krótkometrażowego filmu fabularnego „Przebudzenie” – Karolina w roli reżyserki i scenarzystki opowiada historię o godzeniu się z losem, o empatii i o tym, co jest dla nas ważne w ostatecznym rozrachunku. Karolina chce pokazać ludziom bez względu na wiek, że są rzeczy ważniejsze od ran, jakie nam zadano. Odpowiada na pytania – Jak chcesz być zapamiętany? Jak chcesz pamiętać? Film będzie wysyłany na liczne festiwale, a następnie udostępniony on-line. Dodatkowo film powinien pomóc Karolinie w aplikowaniu do programu „30 minut” Studia Munka, gdzie rozwijane są projekty obiecujących młodych twórców filmowych z całej Polski.
- Olga Borys – Nauka śpiewu białego– w celu podwyższenia kwalifikacji zawodowych zarówno na gruncie aktorskim, jak i pedagogicznym – projekt ma na celu poszukiwanie indywidualnych umiejętności muzycznych, odkrywanie możliwości głosu oraz świadomości dźwięku. Wartością projektu jest gruntowne i jednocześnie szybkie przyswojenie techniki śpiewu tradycyjnego tzw. „śpiewokrzyku”, pomocnego w pokonywaniu wszelkich blokad i wewnętrznych ograniczeń i wdrożenie jej w pracy zawodowej na scenie oraz jako pedagog – na zajęciach z piosenki aktorskiej. Dodatkowo jest to poznanie i dalsze przekazywanie ludowej obrzędowości i tradycji muzycznych oraz roli pieśni w kulturze ludowej.
- Fundacja Centrum Praw Kobiet – (Od-) buduj siebie! – Projekt planowany jest na wrzesień (warsztaty) oraz październik (impreza finałowa) 2020 roku. Pierwszy warsztat będzie dotyczył psychoedukacji. Ma dostarczyć narzędzi do samodzielnego radzenia sobie ze stresem oraz sytuacjami kryzysowymi związanymi z pandemią. Drugi będzie poświęcony zawodowemu rozwojowi kobiet, ustalaniem i realizowaniem celów. Dostarczy niezbędnych narzędzi do wzmocnienia pozycji zawodowej kobiet w sytuacji kryzysu gospodarczego. Trzeci warsztat ma na celu wzmocnienie i odbudowę pewności siebie, wzmocnienie ochrony granic osobistych, asertywnej komunikacji oraz wzmocnienie postaw solidarnościowych między uczestniczkami. Będzie to odpowiedź na sytuację izolacji, wzmożonego napięcia oraz stresu w wyniku pandemii. W ramach imprezy finałowej zorganizowane zostanie wydarzenie sportowe w otwartej przestrzeni.
- Inicjatywa Dirty Words / Brzydkie Słowa – Zmiana – projekt zakłada kontynuację i kolejne działania rozpoczętej w 2017 roku inicjatywy Dirty Words / Brzydkie Słowa i kolejnej odsłony autorskiego wydarzenia Dirty Talks Night. Wszystkie wydarzenia mają charakter wzmacniający, wspierający, są prowadzone w atmosferze siostrzeństwa, porozumienia międzypokoleniowego, w energii siły grupy, muzyki i bezpiecznej przestrzeni do debiutów na scenie. Wszystkim wydarzeniom przyświecają te same cele: wzmocnienie kobiet i osób niedoreprezentowanych medialnie poprzez wsparcie w procesie przygotowania do wystąpień, ekspozycję publiczną, wzmocnienie poczucia pewności siebie i samoakceptacji u osób występujących, stworzenie przestrzeni do dzielenia się doświadczeniem, gdzie padają ważne i czasem trudne tematy związane z życiem kobiet czy rolami społecznymi. Tym razem motywem przewodnim jest ZMIANA w nawiązaniu do sytuacji, w której znalazł się Wrocław i cały świat w wyniku Covid-19. Kobiety są mocniej doświadczone przez kryzysy społeczne i ekonomiczne wynikający z pandemii., dlatego w trakcie projektu zrealizowany zostanie cykl wspierających dla kobiet działań (webinarium, podcasty, wydarzenie finałowe).
- Natalia Rolak – Twórczy Dom Kobiet – powstał w 2016 roku z własnych zasobów założycielki, która prowadzi go w swoim domu. Beneficjentami działań Twórczego Domu są kobiety poszukujące wsparcia innych kobiet i możliwości wyrażenia własnej ekspresji twórczej i pracy ze swoimi emocjami w bezpiecznych warunkach. Już ok. 100 kobiet miało możliwość uczestniczyć w tym projekcie. Poprzez stronę Twórczego Domu Kobiet na Facebooku około 260 osób interesuje się działalnością tego miejsca. Od roku działa również Teatr Kobiet. Obecnie Beneficjentki pracują nad rolami, w tym piosenkami, przygotowując się do premiery.
- Natalia Szczypuła – płyta autorska – Wokalistka, nauczyciel śpiewu, kompozytorka piosenek, autorka tekstów zakochana w soulu, jazzie i funku. Jej utwory łączą w sobie te trzy gatunki muzyczne z domieszką popu. Projekt to płyta z kompozycjami autorskimi, które powstawały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Utwory są już w pełni gotowe, zostały wykonane podczas koncertów w Vertigo Jazz Club i klubie muzycznym Nietota, gdzie wywołały bardzo przychylną reakcję publiczności. Aby dopełnić realizacji projektu, Natalia musi nagrać pozostałe utwory w studio, zatroszczyć się o okładkę oraz wytłoczenie płyty. Koledzy z zespołu pomogli Natalii w aranżacji utworów.
- Paulina Galanciak – „Zmapuj siebie” – projekt, który wspiera licealistki wświadomym planowaniu własnej przyszłości. Poprzez udostępnienie tzw. Narzędziownika, licealistki mają szanse poznać swoje mocne strony, umiejętności i zasoby oraz odpowiedzieć sobie na pytanie Kim jestem? W drugim etapie Co mogę i czego chcę? dziewczyny myślą o swojej przyszłości oraz o przyszłości rynku pracy. Trzeci etap Jak to zrobić? licealistki testują scenariusze rozwoju, aby na drodze eksperymentu sprawdzić zawody i przygotować się świadomie do wyboru zawodu.
- Justyna Gudowska-Pohling – „Zmiana w życiu kobiet doświadczających przemocy w perspektywie biograficznej. Historia odwagi, zmiany i nadziei”. Monografia opisująca historie kobiet, które podjęły realne kroki związane ze zmianą życia w rodzinie dotkniętej przemocą i rozpoczęcie nowego życia. Opracowanie zostanie uzupełniona o dane statystyczne dotyczące zjawiska przemocy wobec kobiet w Polsce i w Europie oraz o komentarze osób zawodowo zajmujących się wpieraniem ofiar w wychodzeniu ze środowisk dotkniętych przemocą.
- Charytatywna trasa koncertowa zespołu Wolfgang – projekt, który wykorzystuje pasję członkiń zespołu do czynienia dobra i pomocy ich rówieśnikom. Dziewczęta planują zagrać pięć koncertów charytatywnych – w Głogowie, Lubinie, Dzierżoniowie, Świdnicy oraz we Wrocławiu, by wesprzeć osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny.
- Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii – „Śpiewać Każdy Może”– Zajęcia adresowane są do przebywających w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii dziewcząt, w wieku od 13 do 18 lat, z zaburzeniami zachowania, trudnościami psychicznymi, zagrożonych demoralizacją, zaniedbanych środowiskowo, wychowawczo i dydaktycznie. Projekt stwarza okazję do wyrażania siebie poprzez różnorodne formy artystyczne. rozwijanie sfery intelektualnej, budzenie wrażliwości, poczucia estetyki, odnajdywania odpowiednich dla siebie form wyrazu artystycznego, a poprzez to wyrabianie umiejętności samookreślania siebie.
- Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii – „Projekt Eco-Relax – to projekt, który stwarza dziewczętom przebywającym w ośrodku okazję do nabywania i gromadzenia różnorodnej wiedzy na temat ekologii, zdrowego stylu życia, oraz szerokich kontaktów społecznych. Własne środki MOS pozwoliły na wybudowanie drewnianego domku na terenie Ośrodka, okazały się jednak niewystarczające na wykonanie stałego podłoża i zakup potrzebnych do zajęć ław i stołów. Projekt adresowany jest głównie do wychowanków ale również docelowo kierownictwo planuje zapraszanie do wspólnych działań okolicznych mieszkańców w ramach rozwijania współpracy ze środowiskiem lokalnym.
- Fundacja Centrum Praw Kobiet – „Generator Zmiany” – Obszary, których dotyczy projekt to rozwój przedsiębiorczości i wzmacnianie pozycji zawodowej kobiet poprzez nabycie umiejętności miękkich – dwa spotkania edukacyjne z zakresu psychoedukacji z ekspertkami/trenerkami oraz edukacja kobiet poprzez promowanie wiedzy o herstorii praw wyborczych i zawodowych kobiet – dwa spotkania filmowe
- Zespół Innspace, czyli Magdalena Łabowska, Justyna Pelc, Beata Susicka – trzy granty dla trzech uzdolnionych kobiet – „Mars Colony Prize” & “Mars Society Convention” – wparcie uczestnictwa w konferencji 22nd Mars Society Convention w Los Angeles oraz zaprezentowanie projektu na finale konkursu Mars Colony Prize dotyczącego projektu bazy marsjańskiej na 1000 osób. Finał konkursu (10 najlepszych prac z całego świata) jest zwieńczeniem wyżej wymienionej konferencji. Projekt jest prezentowany na wielu ogólnokrajowych wydarzeniach. Do konkursu Mars Colony Prize zgłosiło się ponad 100 projektów kolonii marsjańskich, proponowanych przez uczelnie, firmy, instytucje. W ramach projektu Zespół Innspace zaprezentował się w finale konkursu i przedstawił 3 referaty na temat koncepcji wraz z grafiką. Koncepcja bazy zawarta zostanie w książce, wydanej przez The Mars Society.
Jak wygląda projekt Innspace można zobaczyć odwiedzają stronę: http://www.innspace.pl/idealne-miasto-na-marsie/ - Halina Dubielecka – „Sielska Manufaktura Babska” –vol.II – dla ducha, dla ciała, dla siebie… Cykl kreatywno-rozwojowych i zdrowotnych warsztatów dla kobiet w połączeniu z profilaktyką antynowotworową – kontynuacja projektu.
- Fundacja Destination Imagination – „Zobacz to, czego inni nie widzą” – wspieranie rozwoju zawodowego i osobistego kobiet-edukatorek, które przez cały rok mocno angażują się oraz poświęcają swój czas i energię na edukację dzieci w zakresie kreatywności i umiejętności XXI wieku. Na projekt złożą się działania, realizowane podczas jubileuszowej XV Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu (w dniach 23-25 marca 2020 r.), dedykowane Trenerkom Programu, które przyjadą wraz ze swoimi uczniami z różnych regionów Polski
- Beata Stankiewicz-Szczerbik – „The Venice Glass Week” – wsparcie wystawy Superpozycje w ramach The Venice glass Week objętej patronatem Instytutu Polskiego w Rzymie i Pana Prezydenta Miasta Wrocławia.
- Monika Wiśniowska_Basel – „Muzyka bez ograniczeń” – 3 dniowe, weekendowe warsztaty wokalne dla utalentowanych muzycznie dzieci z ubogich rodzin bądź niepełnosprawne, które chciałyby dowiedzieć się jak ćwiczyć głos i jak wygląda praca w studio nagrań oraz docelowo praca w studio nad wybraną i napisaną wcześniej piosenką. Dodatkowo warsztaty mają motywować i wzmocnić, bądź zaszczepić wiarę w swoje możliwości, poprzez wydobycie talentu i kreatywności dać podwaliny do wykształcenia się silnej, pewnej siebie osobowości. Mają temu posłużyć zajęcia aktorskie ( wcielanie się w różne role, improwizacja itp.) oraz zajęcia grupowe i indywidualne.
- 2019 Babskie Granie 2 Klub jako sponsor Koncertu ,,Babskie Granie 2. Benefit na rzecz Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu” jest drugą edycją imprezy zapoczątkowanej przez wrocławski Strajk Kobiet i realizowaną wspólnie przez różne środowiska kobiece. Dochód z koncertu w całości przekazany zostanie na wsparcie działalności wrocławskiego oddziału fundacji Centrum Praw Kobiet
Projekty zrealizowane w roku 2018
- 2018 Fundacja Przystanek Rodzina – Sawicka Małgorzata Projekt „Budowanie poczucia własnej wartościi wiedzy o sobie z Programem Art Excel – rozwój, eukacja, wsparcie” jest kontynuacją działań pomocowych Fundacji na rzecz dzieci będących pod opieką zastępczą. Nadrzędnym celem programu jest stworzenie atmosfery wsparcia w trudnym okresie dojrzewania. Udział w koloniach Art Excel wykształca w dzieciach umiejętność pracy w grupie, umiejetnośc rozwiązywania konfliktów, wychodzenia z kręgu przemocy i uzależnień, odwagę w realizacji celów, naturalną pewność siebie, ,kompetencje liderskie, jak również odporność na stres oraz krytykę i presję rówieśników.
- 2018 Daniela Godlewska-Grucela – Rodzinny Dom Dziecka Wsparcie programu Yes (Youth Empowerment Seminar) dla dziewcząt -samorealizacja, pokonanie stresu i efektywne radzenie sobie w życiu. Program pozwala na naukę umiejętności efektywnego projektowania i skutecznej realizacji celów, podnosi kompetencje w operowaniu informacją i w rozwoju krytycznego myślenia, a ponadto zawiera elementy profilaktyki zachowań społecznie nieakceptowalnych.
- 2018 Julia Rasała Projekt „Badanie rezerwy jajnikowej u młodych kobiet przyjmujacyc leki immunosupresyjne” – dofinansowanie badań medycznych zaprojektowanych i przeprowadzonych przez trzy wybitne studentki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Celem badania jest dostarczenie danych do modyfikacja terapii kobiet chorujących na choroby autoimmunologiczne, aby zmniejszyć negatywny wpływ leków na rozrodczośc kobiet – ich rezerwę jajnikową.
- 2018 Pyrtak Izabela Dogoterapia Lady Mavis – projekt ma na celu przekwalifikowanie zawodowe matki chorego chłopca. Pani Izabela już jako specjalistka dogoterapii prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci w przedszkolach i szkołach. Dogoterapia wspomaga inne formy terapii i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych
- 2018 Karczmarczyk Karolina (Kaja) Dofinansowanie studiów licencjackich w Millenium Performing Arts College w Londynie. Karolina jest pierwsza Polką przyjeta na tę prestiżową uczelnię. Karolina studiuje na kierunku Musical Theatre, a swoją przyszłośc wiążę właśnie z musiacalem.
- 2018 Sosnowska Hanna Dofinansowanie wyjazdu i uczestnictwa Hanny Sosnowskiej w konkursie wokalnym TOTI DAL MONTE. Hanka jest doktorantką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, od niedawna solistką -śpiewaczką Opery Wrocławskiej. Godnie reprezentowała nasz kraj na arenie międzynarodowej i zdobyła główna nagrodę w konkursie oraz uzyskała możliwość występowania na scenach włoskich teatrów operowych.
- 2018 Fundacja Wspierania i Rozwoju Kreatywności Dofinansowanie uczestnictwa nauczycielki/ trenerki Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności Małgorzaty Deremoniec – w Światowej Olimpiadzie Kreatywności w USA. Pani Małgorzata jest trenerem drużyny dzieci, która zdobyła pierwsze miejsce w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności. Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca jest udział drużyny wraz z trenerami w Światowej Olimpiadzie Kreatywności.
- 2018 Dubielecka Halina Sielska Manufaktura Babska to cykl kreatywno – rozwojowych warsztatów dla kobiet dojrzałych, które odbyły się w różnych miejscach w powiecie ząbkowickim. Celem projektu jest stworzenie grupy wsparcia dla kobiet z małych miejscowości i wsi, która daje możliwość rozwoju,wzmacnia poczucie własnej wartości kobiet i inspiruje działania kobiet poprzez warsztaty, spotkania i wyjazdy, które rozwijają pasje, a zarazem stają się źródłem dochodu.
- 2018 Dragan Alicja Projekt Pani Muzyka -Skrzypce i skrzypeczki – kobieta duża i mała– dotyczy rozbudzania pasji i zainteresowań wśród przedszkolaków, w tym również z terenów wiejskich i polega na organizacji 17 koncertów -spotkań edukacyjnych w formie bezpośredniej, podczas których Pani Alicja angażuje dzieci do czynnego udziału w występach.
- 2018 Dragan Sara Wsparcie edukacji muzycznej Sary w Specjalnej Szkole Muzycznej Królowej Zofii w Madrycie w klasie prof. Zakhara Brona. Sara jest młodą wybitnie uzdolnioną skrzypaczką, biegle włąda 4 językami, wygrywa miedzynarodowe konkursy. Hiszpański sponsor pokrywa czesne Sary w elitarnej szkole, a nasz klub pomaga sfinansować Sarze bieżace wydatki niezbędne do dalszego kształcenia.
- 2018 Jastrzebska Małgorzata Fundacja Wspierania Rozwoju i Kreatywności
- 2018 Woźnik Iga Wsparcie projektu Body and Mind dla bezrobotnych kobiet -zapobieganie wykluczeniu społecznemu
- 2018 Wieliczko Roksana Wsparcie edukacji – pomoc w ukończeniu studiów magisterskich
- 2018 Piątkowska Natalia Natalia to utalentowana sopranistka z dokonaniami artystycznymi. Dzięki wsparciu Natalia mogła uczestniczyć w kursie wokalnym w Dusznikach Zdroju, który umożliwił doskonalenie głosu i repertuaru pod opieką trenerów i profesorów zarówno polskich jak i zagranicznych
- 2018 Kozłowska Małgorzata Projekt obejmuje rozwój umiejętności poprzez staż w Buchman-Mechta School of Music w Tel Awiwie w klasie prof. Hillela Zori i kontynuację gry na wiolenczeli na prestiżowej uczelni . Małgosia poprzez udział w tym programie zdobywa pozycję na międzynarodowej arenie wiolonczelistów, otwierając drogędo kariery w najlepszach orkiestrach świata.
- 2018 Narodowe Forum Muzyki – NFM Alicja Kieruzalska – główna beneficjentka 3 Balu Charytatywnego – młoda kobieta z niespotykaną wrażliwością muzyczną , niezwykle utalentowana, solistka w grupie fagotów NFM, współtworzy LutosAir Quintet
- 2018 WIELKI TEST O DOLNOŚLĄZACZKACH dofinansowanie nagród konkursu organizowanego z okazji setnej rocznicy uzyskania praw wyborczych kobiet.