X

Wspólne dzieło do wylicytowania na Balu Charytatywnym

Do V Balu Charytatywnego pozostało jeszcze trochę ponad miesiąc, więc razem z artystką – Panią Bożeną Sacharczuk – przygotowałyśmy wspólnie dzieło, które będzie prezentowane na naszym balu i przekazane osobie, która zapragnie je mieć w swojej kolekcji, a zarazem przekaże najwyższa darowiznę na Fundusz Grantowy wspierający kobiety w nauce, kobiety w sztuce oraz programy wyrównywania szans społecznych.

Tworzenie dzieła sprawiło nam wiele radości i przypomniało dziecięce czasy. Mamy nadzieję, że dobre emocje, które towarzyszyły nam przy kreacji sztuki, zostaną oddane przyszłemu właścicielowi wraz z pięknym ceramicznym naczyniem.

Pani Bożena Sacharczuk – artystka sztuk wizualnych, doktor habilitowana sztuk plastycznych, profesor uczelni. Zajmuje się ceramiką artystyczną, malarstwem, fotografią. Związana zawodową z wrocławską ASP, gdzie do 2018 roku pracowała w Pracowni koła garnarskiego prof. Katarzyny Koczyńskiej-Kielan, a w roku 2018 założyła autorską pracownię Laboratorium eksperymentu technologicznego. Od 2012 rokupełni funkcję kierownika Katedry Ceramiki na Wydziale Ceramiki i Szkła. Wykorzystuje tradycyjny warsztat ceramiczny jakim jest koło garncarskie.
Jest laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2006 oraz Stypendium Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Realizacje artystki znajdują się w wielu polskich i zagranicznych muzeach.

Poniżej galeria z naszej pracy